Results 2016

Male

BIB No. Name Finish Time Certificate
Winner
A 101 BM Sharma 33:28:03 View
Second
A 116 Manjit Singh 35:20:24 View
Third
A 113 Hardeep Singh Singh 37:07:46 View
A 115 Rakesh Singh Kumar 37:07:47 View
A 107 Lihas Ashwin Trivedi 40:31:27 View
A 103 Amit Ashutosh Bhattacharjee 42:23:10 View
A 111 Arvind Tripathi 42:23:10 View
A 106 Abhishek Dutta 44:07:35 View
A 105 Trivedi Mittal Balkrushna 47:23:28 View
A 104 Abhilash I G 47:36:54 View
A 102 Sanjay Anant Bhingarde DNF -
A 109 Piyush Shah DNF -
A 112 Sukanto Sushil Roy DNF -
A 114 Dharam Singh Dass DNF -
A 122 Yoshiaki Koga DNF -

Female

BIB No. Name Finish Time Certificate
Winner
A 121 Arpita Maitra 47:23:52 View
A 108 Sanjeeta Singh Negi DNF -
 

Male

BIB No. Name Finish Time Certificate
Winner
B 206 Thomas Watson 15:03:56 View
Second
B 215 James Duncan Tinker 16:36:37 View
Third
B 226 Surendrasinh Manubha Sisodiya 18:05:31 View
B 202 Lowell Rollins Jones Woodin 18:20:46 View
B 230 Inder Singh Pathania 18:50:43 View
B 231 Purshottam Singh Singh 18:50:43 View
B 232 Surjeet Singh Kumar 18:50:43 View
B 233 Punkaj Singh Kumar 18:50:43 View
B 216 Shashwat Rao 20:39:48 View
B 239 Srinivas Venigella 20:40:50 View
B 214 William Lionel Battershill 20:46:44 View
B 205 Joseph Francis Bird 23:39:00 View
B 209 Jangam Sreekanth Reddi 24:48:11 View
B 211 Stephan Van der Merwe 24:48:11 View
B 201 Amar Ranu 24:53:08 View
B 213 Amish N Patel 25:07:05 View
B 228 Manu Chaudhary 25:26:23 View
B 207 I Y Rajeshwar Rao 25:26:27 View
B 234 Chiranjeevi Kondapaka 25:27:32 View
B 222 Dipak Baldevbhai Patel 25:29:21 View
B 225 Damil Jayaprakash Patel 25:29:21 View
B 227 Pankaj Vatsyayan 25:40:07 View
B 210 Jun Fujita 26:53:38 View
B 220 Shamsher Singh 26:58:34 View
B 235 Dharmesh Kothari 26:58:36 View
B 212 Paras Mohanlal Shah 27:16:08 View
B 217 Rohit Malik 27:40:13 View
B 218 Gagandeep Singh 27:43:17 View
B 219 Chris Zheng 27:54:52 View
B 223 H.R. Poonia 29:55:11 View
B 208 Bharat Sharma 29:55:13 View
B 203 Michael Martin Lipford DNF -
B 221 Sanjeev Chahar DNF -

Female

BIB No. Name Finish Time Certificate
Winner
B 238 Abigail Sutcliffe 27:54:51 View
 

Male

BIB No. Name Finish Time Certificate
Winner
C 344 CT Kusha 6:41:25 View
Second
C 321 Bhawani Shahi 6:51:23 View
Third
C 319 Hitesh Kumar 7:02:45 View
C 341 Yogesh Grewal 7:09:55 View
C 323 Ram Shankar Yadav 7:18:35 View
C 328 Ram Sahai Yadav 7:18:35 View
C 346 CT JV Tutu 7:24:46 View
C 347 MD Manirudsekh 7:24:50 View
C 340 Sagar Rawat 7:42:28 View
C 315 Sandeep Tirthraj Shukla 8:09:06 View
C 313 Ashutosh Katiyar 8:31:10 View
C 339 Vivek Ashokkumar Solanki 8:35:17 View
C 309 Arshad Mirza 8:38:50 View
C 316 Gunjan Juyal 8:45:30 View
C 322 Harshad Ramchandra Pendse 8:55:18 View
C 332 Sunil Bhalchandra Pachpute 8:55:21 View
C 334 Vaibhav Raghunandan 8:55:23 View
C 350 Rakesh Kushavaha 8:55:24 View
C 324 Kamal Kumar Mittal 8:55:25 View
C 320 Manoj Kumar Jindal 9:22:30 View
C 330 Arun Bhagwan Londhe 9:29:28 View
C 306 Devashish Patel 9:43:16 View
C 305 Sagar Sudhakar Rao 10:05:03 View
C 337 Ashirbad Guria 10:06:19 View
C 327 Bhavikkumar Hemantbhai Patel 10:06:37 View
C 326 Mayur Dharmeshbhai Patel 10:10:35 View
C 307 Dhiraj Shamji Dedhia 10:29:12 View
C 318 Jaye Mehta 11:05:43 View
C 329 Bhavik Chetankumar Patel 11:55:58 View
C 325 Mehulbhai Hasmukhlal Patel 11:56:04 View
C 314 Amit Mitra DNS -
C 345 CT Vishak DNS -
C 349 Rajiv Kumar Thakur DNS -

Female

BIB No. Name Finish Time Certificate
Winner
C 301 Ann Jane Harris 7:22:50 View
Second
C 302 Kerry Wyndham Wood 7:22:52 View
Third
C 304 Trupti prafull Bhosale 7:37:35 View
C 312 Iris Brigitte Braun 8:38:50 View
C 311 Bhavana Diyora 9:19:11 View
C 335 Apeksha Viral Shah 11:00:46 View
C 308 Namrata Vikram Sheth DNF -
C 317 Sandhya Rao DNF -
 

Race Partners 2017

  • Gujarat Mineral Development Corporation
  • Gujarat Police
  • Border Security Force
  • Troikaa
  • Decathlon
  • Webinfinium Technologies
  • Divya Physiotherapy Clinic